Struktur Organisasi UMNO Malaysia 2018-2021

JEMAAH PENASIHAT DAN MAJLIS 
Jemaah Penasihat UMNOYBM Tengku Razaleigh Hamzah
Majlis Hal Ehwal Syiar IslamDatuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi
Majlis Hal Ehwal Hak Asasi dan Kepentingan Melayu/BumiputeraDatuk Seri Haji Mohamad Hasan
Majlis Hal Ehwal Kedaulatan Raja-RajaDato’ Sri Mahdzir Khalid
Majlis Hal Ehwal Perlembagan dan PerundanganDato’ Sri Ismail Sabri
Majlis Dasar Awam (Public Policy)Dato’ Seri Haji Khaled Nordin
Majlis Hal Ehwal Bahasa dan KebudayaanTan Sri Datuk Seri Haji Annuar Musa
Majlis Hal Ehwal Komunikasi dan MediaDato’ Dr Shamsul Anuar Nasarah
Majlis Hal Ehwal Ekonomi dan KewanganDatuk Seri Haji Johari Ghani

JAWATANKUASA PUSAT 
PolitikDatuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi
PengurusanDatuk Seri Haji Mohamad Hasan
PerkaderanDato’ Sri Ismail Sabri
KeahlianDato’ Sri Mahdzir Khalid
Perlembagaan dan Peraturan Dato’ Seri Haji Khaled Nordin
DisiplinTan Sri Datuk Seri Haji Annuar Musa
Kewangan, Aset dan PelaburanDato’ Sri Tengku Adnan Tengku Mansor
Komunikasi dan MediaDato’ Dr Shamsul Anuar Nasarah

SEKRETARIAT UMNO
Kemajuan Ekonomi, Pendidikan dan Sosial
  • Merancang dan melaksana aktiviti Ekonomi dan Sosial
  • Mengenal pasti isu-isu Pendidikan, Ekonomi dan Sosial

  • 1. Dato’ Sri Mustapa bin Mohamed
    2. YB Dato’ Sri Hj. Mohd Sharkar bin Hj. Shamsudin
    3. Dato’ Haji Jalaluddin bin Alias

    Kemajuan Pertanian dan Luar Bandar
  • Mengadakan hubungan dengan agensi pertanian
  • Mengenal pasti isu-isu luar bandar

  • 1. Dato’ Sri Ahmad Shabery bin Cheek
    2. Datuk Ahmad Jazlan bin Yaakub
    3. YB Datuk Haji Ahmad bin Haji Maslan

    Perkaderan Generasi Muda dan Pembangunan Modal Insan
  • Pembangunan Modal Insan
  • Mendampingi golongan mahasiwa dan belia

  • 1. Dato’ Dr. Asyraf Wajdi bin Dato’ Dusuki
    2. Dato’ Zahida binti Zarikh Khan
    3. Shahril Suffian bin Hamdan
    4. Nurul Amal binti Mohd Fauzi

    Aduan dan Partisipasi Rakyat
  • Mengendalikan isu-isu dan aduan rakyat
  • Menggalakkan partisipasi rakyat dalam aktiviti parti

  • 1. Datuk Md Alwi Che Ahmad
    2. Khaidhirah Abu Zahar
    3. YB Datuk Abdul Rahman bin Mohamad
    4. YB Datuk Suraya binti Yaacob

    Governan, Dasar dan Perkhidmatan Awam
  • Melaksanakan program Pembangunan Insan
  • Mengkaji, menilai , mengesyorkan penambahbaikan dan Solusi kepada Dasar serta Perkhidmatan Awam

  • 1. Dato Seri Pandikar Amin Mulia
    2. YB Dato’ Sri Azalina binti Othman
    3. YB Dato’ Sri Haji Tajuddin bin Abdul Rahman

    Kebajikan, Pembelaan Kaum Minoriti dan Masyarakat Terpinggir
  • Mengenal pasti golongan terpinggir dan membantu mereka.
  • Mendampingi golongan minoriti

  • 1. YB Datuk Seri Abdul Azeez bin Abdul Rahim
    2. YB Dato’ Sri Bung Moktar bin Haji Radin
    3. Dato’ Dr. Fathulbari bin Mat Jahya

    Pembelaan Warga Kota
  • Mengenalpasti isu dan permasalahan warga kota.
  • Menjadi pembela kepada warga kota.

  • 1. Dato’ Azian bin Osman
    2. YB Tan Sri Noh bin Hj Omar
    3. Dato’ Armand Azha bin Abu Hanifah

    Perhubungan Strategik dan Antarabangsa
  • Mengadakan hubungan dengan organisasi luar.
  • Berhubung dengan parti-parti dari Luar negara

  • 1. Datuk Seri Abd Rahman bin Dahlan
    2. YB Dato’ Seri Reezal Merican bin Naina Merican
    3. YB Dato’ Sri Anifah bin Aman

    Suara Rakyat dan Pemantauan Prestasi Kerajaan
  • Membela dan mengenengahkan isu rakyat
  • Memantau prestasi perkhidmatan awam

  • 1. Datuk Lokman Noor Adam
    2. Dato’ Seri Razali bin Ibrahim
    3. YB Datuk Zahidi bin Zainul Abidin

    Kemajuan Industri, Teknologi, Perniagaan dan Perdagangan
  • Mengenalpasti peluang yang ada dalam Industri , teknologi dan perniagaan
  • Mewujudkan peluang kepada pemain industri dan peniaga bumiputera.

  • 1. Dato’ Seri Dr Salleh bin Said Keruak
    2. Datuk Rosnah binti Haji Abdul Rashid Shirlin
    3. YB Dato’ Mohd Khusairi bin Abdul Talib